P.nożna - Podsumowanie przygotowań

• autor: tomciom15, 2010-03-21 14:26

Po rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 działaczom, kibicom i piłkarzom naszego "Wisłoka" cisnęło się chyba tylko jedno pytanie-co zrobić aby nie powtórzyć błędu z przeszłości i pewnie utrzymać się w lidze okręgowej? Już za tydzień start ligi, w rozwinięciu newsa przedstawiamy krótkie podsumowanie przygotowań do rundy rewanżowej

Po rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 działaczom, kibicom i piłkarzom naszego "Wisłoka" cisnęło się chyba tylko jedno pytanie-co zrobić aby nie powtórzyć błędu z przeszłości i pewnie utrzymać się w lidze okręgowej? Odpowiedzi na to pytanie mogło by być wiele, jednak samym gadaniem nic się nie zdziała. Zarząd postanowił, że trenerzy którzy prowadzili naszą drużynę w zeszłej rundzie będą kontynuowali swoje dzieło nadal to oni przygotują nasz zespół do spotkań rewanżowych. Zacznijmy od kadry- i chyba tutaj po raz pierwszy od dłuższego czasu możemy przyznać, że do Wisłoka dołączyli gracze prezentujący dobry, jak na warunki naszej ligi poziom. Na początku do drużyny dołączyli dwaj wychowankowie Resovii Szymon Grabowski oraz Andrzej Barłowski. Ci zawodnicy to duże wzmocnienie w linii pomocy, mamy nadzieję że przeprowadzą wiele udanych akcji po których zdobędziemy bramki. Następnie do naszego klubu dołączył Arkadiusz Plezia z Sokoła Grodzisko. Ten napastnik strzelił w zeszłej rundzie 12 bramek dla swojego klubu, zdajemy sobie sprawę że B klasa to niższe progi, mamy jednak nadzieję że Arek odnajdzie się w wyższej lidze i dołoży kilka trafień do bilansu naszego zespołu. W ostatniej chwili do Wisłoka dołączył również zdolny obrońca-Łukasz Mazgaj. Gracz obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, swoją przygodę z piłką zaczynał w rzeszowskiej szkółce Orły Rzeszów, ostatnio bronił barw MKS-u Kańczuga. Jesteśmy przekonani, że zapełni on lukę po odejściu z naszej drużyny Jacka Mocka. Na tym zakończyły się wzmocnienia. Pora na odejścia: w przerwie zimowej z drużyny odeszli Kamil i Paweł Stachura, powracając do swojego macierzystego klubu z Niebylca. Oprócz tego tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Strzelec Frysztak nie wydłużył okresu wypożyczenia Jackowi Mockowi i zawodnik ten będzie teraz występował w zespole lidera dębickiej A klasy. Ponadto z naszą drużyną pożegnał się Krzysiek Górecki powracający na "stare śmieci" do Czarnych Czudec. Nowym zawodnikom życzymy samych sukcesów w Wisłoku, natomiast graczom żegnającym się z nami dziękujemy za występy w barwach naszego klubu.

I już na końcu warto wspomnieć że ligę zaczynamy już za tydzień z bezpośrednim rywalem do utrzymania-Piastem Nowa Wieś, chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne będzie to spotkanie dla naszego klubu w kwestii psychologicznej. Chyba wszyscy oczekujemy pierwszego spotkania i mamy nadzieję że za niespełna 3 miesiące będziemy się cieszyć z utrzymania w 5 lidze. Piłkarzom życzymy dobrych występów, wielu bramek i dużych zdobyczy punktowych, bo te są najważniejsze! Zapraszamy na mecze!

Przygotowania w liczbach:

Wisłok rozegrał 10 spotkań kontrolnych oraz wziął udział w jednym turnieju halowym który odbył się we Frysztaku.

Zanotował 4 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki

Bramki dla Wisłoka zdobywali: Robert Klimek-12, Krzysztof Kruczek-4,  Arkadiusz Plezia-4, Paweł Pałys-2, Marcin Pilut-1, Mateusz Włodyka-1, Bartek Adamczyk-1, Andrzej Barłowski-1, Jakub Krok-1, Kacper Lipka-1

Komplet wyników spotkań sparingowych

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Relacja