Wisłoka DębicaWisłok Strzyżów
Wisłoka Dębica   Wisłok Strzyżów
2018-01-20, 12:30:00

w Dębicy, Parkowa 1

Udany rewanż za jesienną porażkę

• autor: biker, 2016-06-20 09:23

W ostatnim spotkaniu sezonu 2015/16 Wisłok Strzyżów pokonał w wyjazdowej potyczce Strumyk Malawa 2-1 (1-1). Po półgodzinie gry niewielu było optymistów, którzy wierzyliby w końcowy sukces w tym meczu. W 7. minucie atomowy strzał zza pola karnego Marcina Kędziora znalazł drogę do siatki, zaś w 26. minucie przy próbie interwencji poza "szesnastką" Mateusz Toporowski zagrał piłkę ręką i poprawnie sędziujący te zawody Mateusz Krasowski z Leżajska musiał ukarać naszego golkipera czerwoną kartką. Z konieczności miejsce między słupkami naszej bramki zajął nominalny pomocnik Szymon Wójtowicz (na zdjęciu), i jak się okazało był to bardzo udany debiut na nietypowej dla niego pozycji, gdyż zachował do końca zawodów czyste konto.
Gdy wydawało się, że na przerwę gospodarze będą schodzić z jednobramkową zaliczką, już w doliczonym czasie przebojową akcję na lewym skrzydle bardzo mocnym dośrodkowaniem zakończył
Wojciech Piechowiak, zaś nieudaną interwencję zanotował grający trener miejscowych Piotr Gaca, który skierował piłkę do własnej bramki.
Po zmianie stron w dalszym ciągu oglądaliśmy wyrównane widowisko, i trzeba obiektywnie przyznać, iż na wąskim i krótkim boisku w Malawie nie bardzo odczuwalny był fakt tego, iż Wisłok gra jednego zawodnika mniej. Kwadrans po przerwie siły się wyrównały. Niezwykle aktywny
Jakub Krok na prawym skrzydle po raz kolejny ograł Krystiana Bartmana, który ratując się faulem otrzymał drugi żółty kartonik w tym meczu.
Decydująca dla losów meczu okazała się 77. minuta.
Paweł Pałys wykorzystał nieudaną pułapkę offsajdową gospodarzy, dynamicznie wbiegł z lewej strony w pole karne i sprytnym lobem przerzucił piłkę nad interweniującym Damianem Albrychtem. Futbolówka trafiła w poprzeczkę jednak tam gdzie trzeba był Ihor Jacenkiw, który strzałem głową dopełnił formalności.

Wisłok StrzyżówGranica Stubno
Wisłok Strzyżów 2:5 Granica Stubno