Zapowiedz kolejki..

• autor: tomciom15, 2016-03-26 05:53

Dzisiaj rozpocznie się runda rewanżowa w rzeszowskiej okręgówce. Przez 85 dni każda z 16 drużyn rozegra po 15 meczów mistrzowskich. 19 czerwca okaże się kto awansuje do 4 ligi a kto spadnie do klasy "A. (Cały opis XVI kolejki którą przygotowała Podkarpacka Piłka Nożna w rozwinięciu newsa).

Dzisiejsza kolejka będzie bardzo krótka. Pierwsze mecze rozpoczną się o 11 a ostatnie zakończą się przed godziną 15. W niecałe 4 godziny dowiemy się kto jak przepracował okres przygotowawczy.

Najciekawiej zapowiadają się mecze sąsiadów z tabeli. Takich meczów czeka nas jutro dwa. Mecze o tzw. "sześć punktów". Grodziszczanka na własnym stadionie zmierzy się z Astrą Medynia Głogowska natomiast Sawa Sonina również u siebie podejmie Bratek Bratkowice. Spadek może dotknąć aż 4 drużyny, tak więc każdy punkt jest na wagę złota. Na jesień jednobramkowe zwycięstwa odniósł Bratek i Astra.

U góry tabeli również ciekawie zapowiada się pojedynek drużyn na "S". Stobierna u siebie zagra z Sokołowem, do którego ma 3 punkty straty. W pierwszy meczu tych drużyn Sokół ograł rywala aż 6-0 i teraz też będzie chciał zgarnąć 3 punkty, by nie stracić dystansu do czołówki.

Serie meczów bez przegranej będzie chciał kontynuować Strumyk Malawa, który nie przegrał 7 ostatnich jesiennych meczów. Zmierzy się z ostatnią ekipą ligi Wisłokiem Czarna, który z kolei chciałby przerwać serie 9 meczów bez zwycięstwa. Strumyk na dodatek chciałby się zrewanżować rywalowi za jesienną porażkę 0-6.

Jeszcze dłuższą serie bo 11 meczów bez porażki chciałaby kontynuować Błażowianka, która przy ulicy Armii Krajowej zagra z Dąbrówkami. Na jesień padł bezbramkowy remis i wydaje się, że remis jest w zasięgu drużyny gości.

Najkrótszy wyjazd czeka Przybyszówkę bo tylko 3 km na sztuczne boisko Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Zmierzą się z juniorami Resovii, którzy tworzą kadrę Resovii II. Mimo, ze to spotkanie derbowe to niespodzianki nie powinno być i punkty powinny zostać u gospodarzy.

Dynovia w 9 meczach sparingowych odniosła tylko 1 zwycięstwo co nie napawa optymizmem w pojedynku z Wisłokiem Strzyżów. Wydaje się że goście nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Lider z Głogowa chciałby rundę wiosenną zacząć tak jak jesienną - od 6 kolejnych zwycięstw. W pierwszym meczu na wiosnę zmierzą się z Trzebowniskiem, który na jesień ograli 3-0.

1 jesienna kolejka była zdecydowanie dla gospodarzy, którzy odnieśli 5 zwycięstw. W dwóch meczach odnotowano remisy a tylko 1 mecz dał 3 punkty drużynie gości. Gospodarze zdobyli 22 gole przy 6 tylko golach drużyn przyjezdnych. W I połowie wpadło tylko 10 goli ale po przerwie zawodnicy poprawili skuteczność - 18 bramek.

źródło - Podkarpacka Piłka Nożna  https://www.facebook.com/podkarpackapilkanozna/