Wisłoka DębicaWisłok Strzyżów
Wisłoka Dębica   Wisłok Strzyżów
2018-01-20, 12:30:00

w Dębicy, Parkowa 1

Bez fajerwerków ale z kompletem punktów

• autor: biker, 2015-10-13 00:07

W wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki rzeszowskiej klasy okręgowej Wisłok Strzyżów pokonał Bratka Bratkowice 2-1 (1-1). Bramki dla Wisłoka zdobyli Paweł Pałys i Wojciech Piechowiak.
(więcej w rozwinięciu newsa)

Jako pierwsi zaatakowali przyjezdni. Już w 7. minucie nieco miejsca na oddanie strzału znalazł sobie Łukasz Gorczyca, lecz jego bardzo mocne uderzenie skierowane było w sam środek bramki i piłka znalazła się w rękawicach Krystiana Kozaka. Kolejna groźna sytuacja również miała miejsce w polu karnym Bratka. Damian Grodzki uwolnił się kryjącemu go obrońcy lecz nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera miejscowych. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić już chwilę później, jednak wpierw Paweł Czaja, a moment później Michał Bednarz zmarnowali dogodne sytuacje. Takie wzajemne badanie sił trwało prawie do końca pierwszej odsłony tych zawodów. Gdy wydawało się, że w tej części nie zobaczymy już bramek zawodnicy obu drużyn nagle się ożywili. W 41. minucie Damian Grodzki w swoim stylu wymanewrował kryjącego go obrońcę w polu karnym, a następnie dograł do Pawła Pałysa, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Niestety radość przyjezdnych trwała niecałą minutę. Już pierwszy atak po wznowieniu gry dał im wyrównanie, zaś skutecznym egzekutorem zespołowej akcji był Paweł Czaja. Do gwizdka sędziego oznajmującego koniec pierwszej połowy gra toczyła się już tylko na połowie Wisłoka.
W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy Wisłoka. Sygnał do ataku dał w 51. minucie Damian Grodzki, lecz po jego strzale z 15m metrów trafiła tylko w słupek. W 63. minucie w końcu goście przeprowadzili akcję zakończoną powodzeniem. Jakub Krok po wymanewrowaniu przeciwnika przy linii bocznej wbiegł w pole karne po czym sprytnym lobem dograł piłkę prosto na głowę wbiegającego Wojciech Piechowiaka, który niczym rasowy napastnik posłał piłkę w kierunku dalszego słupka bramki Krystiana Kozaka. Żadna z drużyn nie znalazła już w tym spotkaniu sposobu na pokonanie bramkarza przeciwnika, choć w 84. minucie Paweł Hejnig z 12m nie trafił mając przed sobą opuszczoną przez golkipera Wisłoka bramkę.

11 października 2015, 15:00 - Bratkowice
Bratek Bratkowice - Wisłok Strzyżów 1-2 (1-1)
Paweł Czaja 42 - Paweł Pałys 41, Wojciech Piechowiak 63

Bratek: 73. Krystian Kozak - 17. Kamil Hejnig, 4. Bartosz Nosek, 5. Marcin Tarczyński, 14. Dawid Jucha - 11. Michał Bednarz, 10. Paweł Hejnig, 15. Paweł Żmuda (46, 8. Łukasz Sochacki), 19. Mariusz Maksymiak (46, 9. Ołeksandr Stankewycz) - 16. Kamil Kurowski, 3. Paweł Czaja. Trener: Arkadiusz Stachyra.
Wisłok: 1. Norbert Zimny - 15. Michał Durek, 5. Sławomir Śliwa, 11. Mateusz Włodyka, 6. Wojciech Piechowiak - 17. Jakub Krok, 18. Paweł Pałys, 8. Łukasz Gorczyca (55, 7. Marcin Warchoł), 10. Damian Grodzki (88, 4. Krzysztof Pasek), 9. Artur Szaro (57, 13. Kamil Draga) - 3. Kamil Adamczak (58, 14. Sławomir Majewski). Trener: Jacek Klisiewicz.
Sędziowali: Konrad Ziemniak oraz Piotr Cyrek i Wojciech Kowal (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Dawid Jucha (77) - Jakub Krok (90).

Link do relacji z meczu w serwisie RegioWyniki:

Wisłok StrzyżówGranica Stubno
Wisłok Strzyżów 2:5 Granica Stubno