Droga na Stadion Narodowy coraz krótsza...

• autor: biker, 2015-10-07 20:32

W 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgów Rzeszów-Dębica Wisłok Strzyżów pozostawił w pokonanym polu czwartoligową Wisłokę Dębica zwyciężając 3-2 (2-1). Bramki dla Wisłoka zdobywali Jakub Krok, Damian Grodzki i Kamil Adamczak (z karnego).
(więcej w rozwinięciu newsa)

Pomimo tego, iż czwartoligowiec przyjechał do Strzyżowa w zaledwie 11-osobowym składzie (w tym dwóch nominalnych bramkarzy) to i tak wydawał się pewnym kandydatem do awansu do kolejnego etapu tych rozgrywek. Zaczęło się zgodnie z "planem". W 8. minucie mocna wrzutka w pole karne Wisłoka, lot piłki zmienia jeszcze głową Norbert Podlasek i przyjezdni objęli prowadzenie. Cztery minuty później goście powinni podwyższyć prowadzenie, lecz w ostatniej chwili Łukasz Gorczyca zażegnał niebezpieczeństwo ekspediując w trybuny piłkę nieuchronnie zmierzającą do pustej bramki. Niewykorzystana sytuacja z nawiązką zemściła się na podopiecznych Macieja Bilińskiego. Trzy minuty później Jakub Krok płaskim strzałem z pola karnego wyrównał stan rywalizacji. W 18. minucie wydawało się, że nic nie jest w stanie uchronić Norberta Zimnego przed skapitulowaniem, lecz nieprawdopodobnej rzeczy dokonał snajper Wisłoki Ireneusz Gryboś, gdy stojąc 3 metry przed bramką zdołał skierować piłkę wysoko nad poprzeczką. Zemściło się to już cztery minuty później kiedy to Damian Grodzki jak "profesor" zakręcił dwoma próbującymi odebrać mu piłkę obrońcami, zaś gdy miał ich już za plecami ze stoickim spokojem strzałem z 15m w kierunku dalszego słupka bramki Jakuba Kierasia umieścił futbolówkę w siatce.
Nie wszyscy kibice zdążyli jeszcze powrócić na swoje miejsca po przerwie, gdy sędziujący te zawody Marek Cyrek podyktował rzut karny za faul na próbującym znaleźć sobie miejsce do oddania strzału w polu karnym Jakubie Kroku. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się były zawodnik dębickiej Wisłoki - Kamil Adamczak. Piłkarze Wisłoka poszli za ciosem i niecałą minutę później dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Artur Szaro, lecz znakomicie zachował się bardzo pewnie broniący w tych zawodach Jakub Kieraś. Od tego momentu jednak zdecydowanie już zarysowała się przewaga biało-zielonych, czego zwieńczenie nastąpiło po kwadransie drugiej połowy. Tym razem w roli egzekutora przyjezdnych wystąpił Karol Kieraś. W tym miejscu warto dodać, że jest on nominalnym bramkarzem, zaś inną ciekawostką jest fakt, że swój debiut w seniorskiej piłce zaliczył on gdy miał zaledwie
15 lat i 232 dni (mecz 19. kolejki III ligi w ub. sezonie przeciwko Avii Świdnik). Więcej bramek w tym meczu nie doczekaliśmy się i zawiedziona opuszczała stadion przy ul. 1-go Maja w Strzyżowie bardzo liczna (ponad 30 osób) grupa sympatyków dębickiej Wisłoki.

7 października 2015, 15:30 - Strzyżów (1/8 finału PP Rzeszów-Dębica)
Wisłok Strzyżów - Wisłoka Debica 3-2 (2-1)
Jakub Krok 15, Damian Grodzki 22, Kamil Adamczak 47 (k) - Norbert Podlasek 8, Karol Kieraś 60

Wisłok: 1. Norbert Zimny - 15. Michał Durek, 8. Łukasz Gorczyca, 11. Mateusz Włodyka, 5. Jakub Śliwa (46, 6. Wojciech Piechowiak) - 17. Jakub Krok, 10. Marcin Warchoł, 4. Damian Grodzki (90, 16. Wiktor Margański), 9. Artur Szaro, 18. Paweł Pałys - 3. Kamil Adamczak (90+1, 13. Damian Bober). Trener: Jacek Klisiewicz.
Wisłoka: 1. Jakub Kieraś - 14. Michał Śliwa, 18. Damian Pęcak, 10. Norbert Podlasek, 8. Dariusz Bieszczad - 17. Kamil Kot, 5. Myrosław Karpa, 20. Dawid Bielatowicz, 13. Karol Kieraś, 7. Tomasz Kot - 11. Ireneusz Gryboś. Trener: Maciej Biliński.
Sędziowali: Marek Cyrek oraz Marcin Grzyb i Piotr Cyrek (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Kamil Adamczak (24) - Kamil Kot (41), Dawid Bielatowicz (56, 90+2), Tomasz Kot (86).
Czerwona kartka: Dawid Bielatowicz (90+2, za drugą żółtą).
Widzów: 120 (w tym 37 z Dębicy).

Link do relacji z meczu w serwisie RegioWyniki.pl:

Wyniki meczów rozgrywek okręgowego Pucharu Polski w serwisie 90minut.pl:

Opracował: Grzegorz Bober