Porażka bez konsekwencji

• autor: biker, 2015-06-15 23:24

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu Wisłok Strzyżów uległ w Bratkowicach miejscowemu Bratkowi 0-1 (0-0). Bramka która dała gospodarzom trzy punkty została zdobyta w 77. minucie z rzutu karnego, a jej autorem był Marcin Tarczyński. Wisłok w tym meczu nie stworzył sobie, żadnej klarownej sytuacji do pokonania golkipera przeciwnika. Jedynym zagrożeniem było kilka strzałów oddanych z dystansu. Najbliżej szczęścia był w 29. minucie Michał Durek, który z pierwszej piłki uderzył z 20 metrów futbolówkę wyegzekwowaną z pola karnego przez obrońców Bratka oraz Paweł Pałys, który pięć minut po przerwie zaskakująco uderzył z rzutu wolnego. W obu przypadkach piłka minimalnie mijała bramkę Bartłomieja Szybiaka. O wiele groźniej było pod bramką Wisłoka. W 18. minucie po nieudanej pułapce offsajdowej tylko zdecydowana i pewna interwencja Artura Zimnego sprawiła, iż Mateusz Surowiec w sytuacji sam na sam nie wyprowadził swojego zespołu na prowadzenie. Po przerwie do bramki Wisłoka z konieczności musiał wejść młodszy z braci Zimny, który skapitulował dopiero we wspomnianej już 77. minucie. Wcześniej jednak znakomicie zachował się m.in. w 67. minucie powstrzymując biegnącego samotnie od własnej połowy boiska Rafała Łobodę, wygrywając z nim pojedynek sam na sam, a także cztery minuty później kiedy instynktownie obronił strzał głową z bliskiej odległości Kamila Kurowskiego. W końcówce meczu Bratek zepchnął Wisłok do głębokiej defensywy, próbując zdobyć drugą bramkę, która sprawiłaby, że bilans bezpośrednich spotkań byłby na jego korzyść. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w rundzie jesiennej Wisłok zwyciężył 5-3. Nie byłoby w tym fakcie może i nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jeszcze na dwie minuty przed końcem wspomnianych zawodów Bratek wygrywał oraz w pełni kontrolował ich przebieg, co nie przychodziło mu ze zbyt wielkim trudem zważywszy, iż grał z przewagą dwóch zawodników (czerwone kartki Damiana Bobera i Mateusza Włodyki). Jednak o tym co wydarzyło się od 88. minuty do końca doliczonego czasu gry kibice, którzy pomimo niekorzystnej pogody zjawili się wówczas na 1-go Maja w Strzyżowie z pewnością długo nie zapomną.
Wracając do niedzielnych zawodów, to Bratek już nie znalazł sposobu na pokonanie
Norberta  Zimnego, a tym samym Wisłok przy lepszym bilansie bezpośrednich spotkań, a także przy korzystnych rozstrzygnięciach na innych boiskach (zwycięstwo Jedności Niechobrz z rezerwami Resovii, oraz porażka Sokoła Sokołów Małopolski z walczącą o utrzymanie Astrą Medynia Głogowska) utrzymał wysokie, czwarte miejsce jakie zajmował przed tą kolejką.
(więcej w rozwinięciu newsa)

14 czerwca 2015, 17:00 - Bratkowice
Bratek Bratkowice - Wisłok Strzyżów 1-0 (0-0)
Marcin Tarczyński 77 (k)

Bratek: 1. Bartłomiej Szybiak (59, 73. Krystian Kozak) - 17. Kamil Hejnig, 4. Bartosz Nosek, 5. Marcin Tarczyński, 13. Mariusz Kowal - 19. Patryk Świst (63, 10. Paweł Hejnig), 7. Damian Hejnig (81, 18. Damian Depa), 16. Kamil Kurowski, 8. Mateusz Surowiec - 9. Rafał Łoboda, 11. Michał Bednarz. Trener: Arkadiusz Stachyra.
Wisłok: 21. Artur Zimny (46, 96. Norbert Zimny) - 13. Kamil Draga, 5. Sławomir Śliwa, 16. Przemysław Matłosz (59, 7. Szymon Wójtowicz), 11. Mateusz Włodyka (81, 14. Krystian Baran) - 17. Jakub Krok, 4. Krzysztof Pasek, 8. Łukasz Gorczyca, 6. Wojciech Piechowiak - 15. Michał Durek (65, 9. Artur Szaro), 18. Paweł Pałys. Trener: Jacek Klisiewicz.
Sędziowali: Marek Cyrek oraz Marcin Grzyb i Piotr Cyrek (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Kamil Hejnig (50), Mariusz Kowal (90) - Przemysław Matłosz (2).

Link do relacji z meczu w serwisie RegioWyniki:

Dla chcących przypomnieć sobie przebieg meczu z rundy jesiennej poniżej link do relacji w serwisie RegioWyniki:

autor: ~zboku 2015-06-16 14:20:22

avatar czwarte miejsce które zajęli z tak "krótką" ławką to na pewno sukces, ale na bicie się o awans w przyszłym sezonie to troche za mało