Wisłok Strzyżów - KS Dąbrówki 1-0 (0-0)

• autor: biker, 2015-06-05 18:50

W spotkaniu 28. kolejki rzeszowskiej klasy okręgowej Wisłok Strzyżów pokonał Klub Sportowy Dąbrówki 1-0 (0-0). Drużyna przyjezdnych od początku skupiła się na uważnej grze w defensywnie i wyjątkowo decydowała się przekraczać środkową linię boiska. Na dobrą sprawę goście tylko raz, w 45. minucie oddali strzał na bramkę Artura Zimnego i to taki po którym piłka ugrzęzła w siatce. Na szczęście zawodnik z Dąbrówek w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Wisłok w pierwszej odsłonie też miał swoje sytuacje. Już w 4. minucie Paweł Pałys otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, lecz z dość ostrego kąta ciężko było mu skierować piłkę w światło bramki i ta minimalnie minęła słupek. Bramka powinna jednak paść w 27. minucie, kiedy to Wojciech Piechowiak zgrał piłkę głową na 11 metr, zaś nabiegający Pałys trafił prosto w bramkarza. Trzy minuty po przerwie obrońcy gości o mało nie wyręczyli naszych zawodników, gdy po rzucie rożnym jeden z nich podbijając wysoko głową piłkę omal nie zaskoczył Piotra Naroga. Kluczowa dla losów i wyniku meczu okazała się 68. minuta. Wówczas to Jakub Krok otrzymał piłkę przy linii bocznej, zdecydował się na zejście do środka boiska po czym oddał niesygnalizowany strzał z odległości 25 metrów. Bramkarz gości pomimo rozpaczliwej interwencji nie zapobiegł temu aby futbolówka tuż pod poprzeczką znalazła drogę do jego bramki. Siedem minut później wyczyn kolegi próbował uderzając z podobnej odległości skopiować Pałys, jednak tym razem Naróg z trudem, ale skutecznie interweniował. Najgroźniejszą sytuację goście przeprowadzili w 81. minucie. Wtedy to grający w tym meczu w linii obrony Arkadiusz Babka zdecydował się podłączyć do szybkiego kontrataku przyjezdnych. Po wymianie kilku podań z partnerami znalazł się w naszym polu karnym i zdecydował na oddanie strzału po którym tylko trochę szczęśliwa, ale bardzo dobra interwencja Artura Zimnego zapobiegła utracie bramki. Kropkę nad "i" mógł w doliczonym czasie gry postawić Łukasz Gorczyca, lecz jego strzał głową po rzucie rożnym minimalnie minął cel.
Po tym spotkaniu Wisłok awansował na piąte miejsce w tabeli, spychając na niższą lokatę dzisiejszego rywala.
Kolejny mecz podopieczni
Jacka Klisiewicza rozegrają również na własnym stadionie, a odbędzie się on już w najbliższą niedzielę. O godzinie 17:00 przeciwnikiem będą pogodzone już ze spadkiem do A klasy rezerwy rzeszowskiej Stali.
(więcej w rozwinięciu newsa)

4 czerwca 2015, 17:30 - Strzyżów
Wisłok Strzyżów - KS Dąbrówki 1-0 (0-0)
Jakub Krok 68

Wisłok: 1. Artur Zimny - 13. Kamil Draga (57, 8. Łukasz Gorczyca), 5. Sławomir Śliwa, 16. Przemysław Matłosz, 11. Mateusz Włodyka (46, 10. Artur Róg) - 17. Jakub Krok, 7. Szymon Wójtowicz, 4. Krzysztof Pasek, 18. Paweł Pałys (86, 14. Krystian Baran), 6. Wojciech Piechowiak - 2. Artur Szaro (60, 15. Michał Durek).
Dąbrówki: Piotr Naróg - Marcin Gwizdak, Arkadiusz Babka, Paweł Bartoszek, Mateusz Wierzbicki, Piotr Sobuś, Jakub Tomczyk (62, Dominik Baran), Tomasz Patryn, Arkadiusz Całka, Maciej Hodur (Paweł Panek), Piotr Lech.
Sędziowali: Dominik Paul oraz Radosław Półćwiartek i Jakub Jagiełło (Leżajsk).
Żółte kartki: Mateusz Włodyka (16), Krzysztof Pasek (73).

Link do relacji z meczu w serwisie RegioWyniki: