Trzy punkty dla Wisłoka...

• autor: tomciom15 & biker, 2014-09-28 17:14

Piłkarze Wisłoka Strzyżów w dniu dzisiejszym zainkasowali komplet punktów pokonując drużynę Startu Brzóza Stadnicka 1-0 (0-0). Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Paweł Pałys w 67. minucie. (relacja z meczu oraz fotogaleria w rozwinięciu newsa)

28 września 2014, 17:00 - Strzyżów
Wisłok Strzyżów - Start Brzóza Stadnicka 1-0 (0-0)
Paweł Pałys 67

Wisłok: 80. Damian Bober - 16. Przemysław Matłosz, 4. Krzysztof Pasek, 5. Sławomir Śliwa, 13. Kamil Draga - 18. Paweł Pałys (88, 7. Jakub Baran), 9. Wojciech Piechowiak, 8. Łukasz Gorczyca (79, 11. Mateusz Włodyka), 17. Jakub Krok (90, 10. Kamil Zeid) - 3. Artur Róg (54, 20. Robert Klimek), 15. Artur Szaro (85, 14. Kamil Delikat). Trener: Grzegorz Musiał.
Start: 1. Grzegorz Cisek - 3. Paweł Buszta, 14. Marek Brusik, 6. Michał Leja, 2. Igor Wójtowicz, 4. Tomasz Zdanowicz, 17. Karol Brudniak (69, 16. Piotr Panek), 13. Kazimierz Leja (75, 9. Grzegorz Buszta), 8. Wojciech Brudek, 15. Rafał Golec (46, 18. Marek Golec), 7. Marek Sobuś. Trener: Marek Brusik.
Sędziował: Tomasz Sitarz (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Łukasz Gorczyca - Paweł Buszta, Michał Leja, Wojciech Brudek.

RELACJA FOTO Z MECZU

Z wielkimi oczekiwaniami kibice Wisłoka oczekiwali dzisiejszej potyczki ze Startem Brzóza Stadnicka, tym bardziej, że to gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tej rywalizacji. Trener miejscowych nie miał jednak przed meczem zbyt zadowolonej miny gdyż ze składu wypadł mu trafiający ostatnio regularnie do bramki rywala młodzieżowiec Patryk Oliwa.
Od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga Wisłoka, gra gości ograniczała się do wybijania piłki byle dalej od swojego pola karnego, zaś rzadko więcej niż dwóch zawodników Startu przekraczało linię środkową boiska. W 9. minucie miała miejsce pierwsza groźna akcja, Paweł Pałys zwódł sprytnym zwodem kryjącego go przeciwnika dośrodkował mocno w pole karne zaś strzał głową Przemysława Matłosza zatrzymał się na słupku bramki gości. Pięć minut później Artur Szaro oddał mocny strzał z lewej nogi, lecz lecąca w środek bramki futbolówka nie sprawiła kłopotu Grzegorzowi Ciskowi. W 28. minucie ponownie Pałys wymanewrował na lewej stronie kryjącego go przeciwnika, zszedł do środka i oddał techniczne uderzenie po dalszym słupku lecz ponownie znakomicie spisał się G. Cisek, który sparował piłkę na spojenie słupka z poprzeczką. Okres gry w przewadze i niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na miejscowych w 31. minucie. Wtedy to otrzymawszy doskonałe prostopadłe podanie Marek Sobuś znalazł się w sytuacji sam na sam z Damianem Boberem, który jednak znakomicie zachował się skracając kąt i wybijając strzał napastnika Startu na rzut rożny. Z sytuacji mających miejsce w pierwszej połowie należy odnotować również mocne uderzenie z dystansu Artura Roga, po którym piłka zatrzymała się na słupku bramki przyjezdnych.
Druga połowa ponownie rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Wisłoka. Już dwie minuty po przerwie przed doskonałą okazją stanął Szaro, lecz nie sięgnął głową dośrodkowania, które w pole karne po raz kolejny posłał Pałys. Kluczowa dla wyniku spotkania akcja miała miejsce w 67. minucie. Rozpoczął ją Jakub Krok mocno wbijając piłkę w pole karne z rzutu rożnego, do piłki wyskoczył golkiper gości i wypiąstkował ją przed pole karne. Na jego jednak nieszczęście futbolówka trafiła wprost pod nogi zupełnie nieobstawionego Pawła Pałysa, który przyjął ją i precyzyjnym uderzeniem ulokował w bramce drużyny przyjezdnych. Od tego momentu gra przeniosła się całkowicie w środkowe rejony boiska, a obie drużyny więcej uwagi poświęcały na zabezpieczanie tyłów niż na konstruowanie akcji ofensywnych. Dopiero pięć minut przed końcem meczu miała miejsce kolejna akcja zakończona oddaniem celnego strzału na bramkę przeciwnika. Jego autorem był Robert Klimek, lecz ponownie na posterunku był G. Cisek. Gdy kibice zaczęli już opuszczać stadion przy 1-go Maja, zaś goście wydawali się być pogodzeni z porażką, niewiele brakowało aby to spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Zupełnie zaspała linia obrony Wisłoka, zaś doskonale znany miejscowym kibicom grający trener Startu Marek Brusik znalazł się w sytuacji z Damianem Boberem. Ponownie jednak znakomicie dysponowany tego dnia golkiper gospodarzy wyszedł zwycięsko z tego pojedynku i chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.

biker

RELACJA FOTO Z MECZU

autor: ~alter ego 2014-09-28 17:43:53

avatar Vamos !