Zwycięzców się nie sądzi

• autor: biker, 2014-08-24 20:46

W rozegranym dziś spotkaniu 2. kolejki rzeszowskiej klasy okręgowej Wisłok Strzyżów pokonał u siebie Astrę Medynia Głogowska 2-0 (1-0). Prowadzenie podopieczni Grzegorza Musiała objęli w 25. minucie po samobójczym trafieniu głową Pawła Ślęzaka. Wynik meczu ustalił na osiem minut przed końcem rezerwowy Artur Szaro, skutecznie finalizując zespołową akcję. Zwycięstwo gospodarzy mogło być o wiele bardziej okazałe gdyby Ci wykorzystali choć połowę stworzonych sytuacji bramkowych (relacja w rozwinięciu newsa)

24 sierpnia 2014, 17:00 - Strzyżów
Wisłok Strzyżów - Astra Medynia Głogowska 2-0 (1-0)
Paweł Ślęzak 25 (s), Artur Szaro 82

Wisłok: 1. Norbert Zimny - 7. Jakub Baran, 4. Krzysztof Pasek, 16. Przemysław Matłosz, 11. Mateusz Włodyka - 18. Paweł Pałys (89, 8. Szymon Kozak), 5. Sławomir Śliwa, 6. Kamil Pirga (72, 9. Artur Szaro), 10. Wojciech Piechowiak (50, 14. Kamil Delikat), 17. Jakub Krok (90, 15. Andrzej Leśniak) - 13. Patryk Oliwa (77, 2. Robert Klimek). Trener: Grzegorz Musiał.

Astra: 88. Dawid Wawro - 17. Paweł Wilczak (75, 9. Michał Głowiak), 2. Michał Syrda, 7. Paweł Ślęzak, 5. Artur Kot - 8. Kamil Pietryka, 14. Remigiusz Bernat, 6. Grzegorz Bułaś, 11. Łukasz Rzeszutek, 16. Mateusz Mierzwa - 18. Michał Piekło. Trener: Michał Syrda.

Sędziowali: Paweł Charchut oraz  Paweł Żądło i Kamil Kołodziej (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Krzysztof Pasek - Michał Piekło.

Zwycięzców się nie sądzi, tak jednym zdaniem można odnieść się do gry jaką mieli wczoraj możliwość oglądać kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. 1-go Maja. Wisłok odniósł jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, będąc zdecydowanie częściej przy piłce oraz stwarzając większą liczbę sytuacji podbramkowych, jednak styl w jakim to uczynił pozostawia jeszcze wiele do życzenia.
Jednak  to goście pierwsi zapędzili się pod pole karne Wisłoka, a mocny strzał Grzegorza Bułasia ofiarnym wślizgiem zablokował Krzysztof Pasek. Gospodarze pierwszy celny strzał oddali w 10. minucie, lecz anemiczne uderzenie Sławomira Śliwy padło pewnym łupem Dawida Wawro. Pięć minut później Strzyżowianie powinni objąć prowadzenie. Paweł Pałys dynamicznie wszedł w pole karne, zaś jego mierzony strzał zatrzymał się na dalszym słupku, próbował jeszcze dobijać Wojciech Piechowiak lecz trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę.
Podopiecznym Grzegorza Musiała szczęście dopisało w 25. minucie. Wtedy to mocną wrzutkę Pałysa z rzutu wolnego skutecznie sfinalizował... obrońca Astry Paweł Ślęzak, lokując futbolówkę w samym okienku własnej bramki.
W 34. minucie powinno jednak być już 2-0. Patryk Oliwa minął przy linii końcowej dwóch obrońców i dograł piłkę na ósmy metr do Pałysa, który mając przed sobą pustą bramkę fatalnie przestrzelił.
W drugiej połowie dalej ton wydarzeniom na boisku nadawali Strzyżowianie. W 63. minucie Kamil Delikat z dziecinną łatwością mijając obrońcę znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie znalazł sposobu na jego pokonanie. Próbował jeszcze dobijać Oliwa, ale z podobnym skutkiem. Minutę później po rzucie rożnym w znakomitej sytuacji znalazł się Kamil Pirga, jednak jego strzał głową minimalnie minął poprzeczkę.
Goście szukali swoich szans w kontratakach, i jeden z nich o mało co nie przyniósł im powodzenia. Piłkę z bocznego sektora dogrywał Kamil Pietryka, zaś Norbert Zimny sobie tylko znanym sposobem zatrzymał futbolówkę, którą w stronę bramki skierował Bułaś.
O tym jak bardzo wyrównanym składem dysponuje Wisłok przekonał Artur Szaro, który już drugi raz w tym sezonie wchodząc z ławki na plac gry pokonał bramkarza rywali. Tym razem uczynił to w 82. minucie skutecznie finalizując zespołową akcję.
Stracona bramka zupełnie już podcięła skrzydła piłkarzom z Medyni Głogowskiej i gospodarze skutecznie utrzymali do końca meczu dwubramkowe prowadzenie.

Następna kolejka zaplanowana jest już na najbliższą środę (27 sierpnia). Wisłok czeka w niej daleki wyjazd do Grodziska Dolnego, gdzie o godzinie 17:00 zmierzy się z miejscową Grodziszczanką. Zaś kibiców Wisłoka na kolejny mecz u siebie zapraszamy już w następną niedzielę (31 sierpnia), tym razem podopieczni Grzegorza Musiała podejmować będą rezerwy Resovii.

biker

• czytano: [1984]

autor: ~kibic 2014-08-24 22:08:32

avatar niebieska fala!

autor: ~ole 2014-08-24 23:32:22

avatar no i ładnie! młody zespół,miejscowe chłopaki, spokojnie do przodu!!!

autor: ~A.Z. 2014-08-25 03:50:56

avatar Graty chlopaki!! Powodzenia w przyszlych meczach i jak najwiecej punktow na liczniku :) !

autor: ~anonim 2014-08-25 06:48:35

avatar jeszcze celowniki poprawić ;) Panowie :)bo dzisiaj na spokojnie z 8:0 powinno byc :) ale gratulacje za 3 punkty!

autor: ~anonim 2014-08-25 15:24:24

avatar Gdzie można kupić ten karnet?

autor: ~delo :D 2014-08-25 16:47:06

avatar z dziecinna łatwością goleniami xD

autor: ~Wiechu 2014-08-26 20:49:49

avatar Gratulacje Chłopaki!!!! oby tak dalej!! :)