free counters

Aktualności

Polubowny remis

• autor: biker, 2014-04-19 14:08

W zakończonym przed chwilą spotkaniu IV ligi podkarpackiej Wisłok Strzyżów zremisował u siebie z Pogonią Leżajsk 1-1 (1-0). Prowadzenie dla miejscowych uzyskał już w 8. minucie Michał Wolański mocnym strzałem z 25 metrów. Wyrównanie nastąpiło po przerwie, gdy w 51. minucie niepilnowany w polu karnym Dominik Bucior popisał się mocnym strzałem pod poprzeczkę. (w rozwinięciu newsa relacja oraz fotorelacja z meczu)

19 kwietnia 2014, 12:00 - Strzyżów
Wisłok Strzyżów - Pogoń Leżajsk 1-1 (1-0)
Michał Wolański 8 - Dominik Bucior 51

Wisłok: 1. Artur Zimny - 13. Kamil Draga (83, 16. Michał Majewski), 4. Krzysztof Pasek, 5. Sławomir Śliwa (69, 14. Piotr Codello), 11. Mateusz Włodyka - 15. Radosław Adamski, 10. Rafał Rajzer (58, 7. Wojciech Piechowiak), 6. Michał Wolański, 18. Paweł Pałys (60, 9. Sławomir Majewski), 17. Jakub Krok - 3. Kamil Adamczak. Rezerwowi: 80. Damian Bober, 8. Kamil Delikat. Trener: Rafał Rajzer. Kierownik: Janusz Adamczyk.
Pogoń: 13. Robert Kurosz - 9. Rafał Murawski (56, 14. Mateusz Warenica), 2. Kamil Pyż, 20. Jacek Maciorowski, 19. Konrad Bukowski, 10. Krzysztof Bigas, 6. Krzysztof Lebioda, 11. Arkadiusz Dąbek (75, 16. Mateusz Staroń), 8. Janusz Iwanicki, 5. Dominik Bucior, 17. Robert Widz. Rezerwowi: 1. Dominik Mazur, 15. Tomasz Maruszak, 3. Piotr Bubiłek. Trener: Krystian Lebioda. Kierownik: Karol Bałut.
Sędziowali: Piotr Farion oraz Albin Kijowski i Tomasz Kopacz (KS Krosno).
Żółte kartki: Krzysztof Pasek 67, Michał Wolański 72 - Janusz Iwanicki 90+1.

Relacja foto z meczu - tutaj

Polubownym remisem zakończył się rozgrywany w Wielką Sobotę mecz Wisłoka Strzyżów z leżajską Pogonią, choć przy odrobinie szczęścia każda z drużyn mogła zaksięgować na swoim koncie komplet punktów. Już w 8. minucie w najlepszy z możliwych sposobów przywitał się ze strzyżowską publicznością debiutujący w barwach Wisłoka Michał Wolański. Otrzymał na 25 metrze od bramki piłkę od Radosława Adamskiego, przełożył ją na lewą nogę i zdecydował się na niesygnalizowany strzał. Wydawało się, iż strzegący bramki Pogoni Robert Kurosz zdoła wybić ją na rzut rożny, jednak piłka znalazła drogę do siatki. Odpowiedź przyjezdnych mogła być natychmiastowa, jednak strzał głową Roberta Widza oddany z 6 metrów zatrzymał się na słupku bramki Artura Zimnego. W 10. minucie jednak to Wisłok powinien podwyższyć swoje prowadzenie. Z szybkim kontraatakiem wyszedł środkiem boiska Paweł Pałys i zagrał dokładną piłkę na lewe skrzydło do zupełnie niepilnowanego Jakuba Kroka. Skrzydłowy Wisłoka znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuroszem, który postanowił pilnować "długiego" rogu odsłaniając tym samym "bliższy" słupek swojej bramki. Niestety pomocnik miejscowych nie skorzystał z prezentu i minimalnie przestrzelił. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, zaś przerywana była szybkimi rajdami bardzo aktywnych skrzydłowych Pogoni - Arkadiusza Dąbka i Janusza Iwanickiego. Po akcji tej dwójki w 18. minucie przed ogromną szansą stanął ten pierwszy, lecz stojąc na 12 metrze i mając przed sobą bramkę opuszczoną przez Zimnego strzelił obok niej. Z pierwszej połowy warte odnotowania są jeszcze dwa zdarzenia z 26. minuty. Bardzo dynamiczny rajd prawą stroną Kamila Dragi z wejściem w pole karne, niestety nie zakończony ani strzałem, ani dokładnym dograniem do partnera oraz chytry strzał Pałysa z lewej nogi z narożnika pola karnego, który minimalnie minął poprzeczkę bramki Kurosza.
W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni. W 49. minucie nastąpiło pierwsze ostrzeżenie, jednak w zamieszaniu w polu bramkowym Wisłoka, arbiter tych zawodów dostrzegł faul na golkiperze miejscowych i przerwał akcję. Niestety dwie minuty później nastąpiło wyrównanie. Zaczęło się od straty piłki na skrzydle przez Kroka. Dąbek, który ją przejął dośrodkował mocno w pole karne, gdzie na 7 metrze znalazł się pozostawiony bez asysty Dominik Bucior. Pomocnik Pogoni przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu. W 62. minucie szybki rajd lewą stroną przeprowadził Widz, lecz zamykający akcję Dąbek nie sięgnął piłki. Piłkarzy Wisłoka w drugiej połowie niestety nie stać już było na stworzenie zagrożenia pod bramką Kurosza, jedyne warte odnotowania zdarzenie to ponowny strzał z 25 m Wolańskiego, jednak tym razem nie sprawiający problemów golkiperowi "Piwoszy". Wysiłki przyjezdnych w dążeniu do zdobycia zwycięskiej bramki mogły zostać zrealizowane w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas to piłkę w pole karne z rzutu wolnego wrzucał Iwanicki, zaś zupełnie niepilnowany Krzysztof Bigas fatalnie przestrzelił strzałem głową z 5 m. Po tej sytuacji sędzia główny Piotr Farion zakończył te zawody.