Bez punktów w Dukli..

• autor: tomciom15, 2013-09-09 15:20

Piłkarze Przełęczy Dukla w rozegranym w niedzielne przedpołudnie meczu  pokonali Wisłok Strzyżów 3-1. (opis w rozwinięciu newsa)

W pierwszej połowie Przełęczy ciężko było się przedostać w pole karne Artura Zimnego, ponieważ doświadczony Brusik donośnym głosem skutecznie dyrygował partnerami z drużyny, Ostrzeżenie ze strony gości dał Przełęczy Paweł Pałys, który pokusił się o uderzenie z dystansu, po którym piłka trafiła w poprzeczkę bramki Mirosława Nowaka. Dukielski bramkarz po jednym z dośrodkowań wyszedł do piłki, która w ostatniej fazie nabrała szybkości i ostatecznie po palcach Nowaka wyszła na rzut rożny. Także stałe fragmenty gry sprawiały nieco trudności dukielskim piłkarzom. Wyrównana pierwsza odsłona przyniosła jednego gola.  Sprawy w swoje nogi wziął Łukasz Śliwiński, który w swoim stylu „szarpnął” środkiem boiska, po drodze minął Piechowiaka i Brusika, a następnie skutecznym, płaskim strzałem otworzył wynik meczu. 1-0.

Na podwyższenie okazję miał kilka minut później Mielech, jednak wychodząc sam na sam, w ostatniej chwili został zablokowany i piłka o pół metra minęła słupek. Wisłok strzelił gola, ale podobnie jak  w meczu reprezentacji Polski, sędzia odgwizdał spalonego.

W przerwie, w Przełęczy nastąpiła jedna zmiana, w miejsce Marka Zięby, który rozgrywał niezłe zawody, wszedł Kamil Pęcak.

Zupełnie inaczej rozpoczęła się druga połowa. Obydwie drużyny zaczęły odważniej atakować, jednak to obrońcy Wisłoka zostawiali więcej miejsca bocznym pomocnikom Przełęczy. Z każdą minutą rozkręcał się Rafał Nikody, który w ciągu 10 minut oddał 2 groźne strzały w kierunku bramki Zimnego. W 61 minucie Śliwiński wbiegł z piłką w pole bramkowe, minął bramkarza, po czym z linii końcowej zagrał wzdłuż bramki do Nikodego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0.

Rozochocony Nikody (jak po dopingu) po kilku minutach mógł zdobyć kolejnego gola, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek i wyszła w pole. Po chwili stuprocentową okazję zmarnował Mielech, który z 5 metrów przestrzelił nad poprzeczką. Następna szansa pojawiła się w 73 minucie, tym razem została jednak wykorzystana. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Nikody, wbijając piłkę do bramki z kilku metrów na 3-0.

Goście próbowali do samego końca, ale nie wychodziły im ani strzały z dystansu, ani stałe fragmenty, chociaż przy wrzutkach sporo pracy mieli Jurč, Bożętka oraz Kmiecik. Dopiero w 92 minucie rozmiary porażki zmniejszył Paweł Pałys, który w sytuacji sam na sam z Nowakiem, płaskim strzałem z 11 metrów pokonał bramkarza Przełęczy.

źróło   opis foto - www. przeleczdukla1947.futbolowo.pl

-Reklama-