P.siatkowa - Wywiad z Łukaszem Krzysiakiem

• autor: tomciom15, 2010-01-25 21:47

W rozwinięciu newsa przedstawiamy wywiad z najlepszym siatkarzem roku 2009 (zdaniem internatów serwisu mkswislokstrzyzow.futbolowo.pl). "Erni"- mowa tutaj o grającym na pozycji przyjmującego w drużynie Wisłoka Strzyżów Łukaszu Krzysiak (na zdjęciu obok).

Na wstępie gratulacje za wygranie spotkania z STS-em i oczywiście za zdobycie pierwszego miejsca w naszej serwisowej ankiecie.

Łukasz Krzysiak -dzięki

-Sezon pomału dobiega końca. Jak twoim zdaniem zaprezentowała się nasza drużyna jako beniaminek?

Ł.K- 1.Wisłok jest beniaminkiem tych rozgrywek, naszym celem było utrzymać się na drugoligowych parkietach, a teraz otworzyła się szansa wejścia do pierwszej czwórki więc na pewno będziemy walczyć do końca.

-Dlaczego wybrałeś siatkówkę czy trenowałeś może inny sport?

Siatkówkę trenuję od dzieciństwa, zawsze ciągnęło mnie do tej dyscypliny sportu. W szkole graliśmy z kolegami we wszystko ale nacisk bardziej kładło się właśnie na siatkówkę i tak już zostało. Cieszę się że tak potoczyła się moja droga.

-Jak sobie radzisz ze stresem podczas spotkań?

Ł.K- Zawsze przed meczem (szczególnie o dużą stawkę) jest delikatny stres ale po kilku piłkach mija wszystko i zaczyna się prawdziwa gra.

- Masz jakiś siatkarski wzór?

Ł.K- Nie mam wzoru siatkarskiego ale zawsze podziwiałem grę Dante Amarala który dla mnie jest niemalże kompletnym zawodnikiem.

-Co sądzisz o kibicach Wisłoka Strzyżów? pomagają Wam dopingiem podczas meczy ?

Ł.K- Najpierw chciałbym podziękować w imieniu całego zespołu kibicom którzy nas wspierali w każdym meczu. Rzadko się zdarza żeby kluby na tym poziomie miały takie wspaniałe wsparcie ze strony kibiców, bardzo nam pomagają i jesteśmy im za to wdzięczni.

-Które punkty w sezonie Twoim zdaniem były zdobyte najciężej ? myślę tutaj o konkretnym spotkaniu.

Ł.K- Uważam że każdy przeciwnik jest trudny. Nie ma zespołów łatwych na tym poziomie. Dla mnie osobiście bardzo ważne punkty zdobyliśmy na wyjazdach a szczególnie w Krakowie z Politechniką i z tego zwycięstwa chyba najbardziej jestem zadowolony.

-Czy drużyna nie obawia się ostatniego spotkania ligowego z Będzinem? Wszyscy wiemy jakie aspiracje ma klub z Będzina.

Ł.K- Będzin chce powrócić na pierwszoligowe parkiety ale tanio skóry nie sprzedamy i na pewno będziemy starali się walczyć do samego końca. Jak już mówiłem nasz cel w tym sezonie już został osiągnięty, utrzymaliśmy się w 2 lidze a teraz walczymy o prestiż. Zawodnicy z Będzina to młoda ale doświadczona drużyna. My natomiast jesteśmy mieszaniną młodości z doświadczeniem z meczu na mecz gramy coraz lepiej, na większym luzie, powalczymy o zwycięstwo a co z tego wyniknie.... zobaczymy.

-Czego można życzyć najlepszemu zawodnikowi Wisłoka Strzyżów ?

Ł.K- Przede wszystkim zdrowia, mało kontuzji no i więcej wygranych dla Wisłoka (śmiech)

-Tego właśnie Ci życzymy i liczymy że Wisłok zagra w play-off, dziękuję za rozmowę.

-Rozmawiał tomciom15