free counters

Aktualności

P.nożna-porażka w drugim sparingu

• autor: tomciom15, 2009-07-11 20:01
W ramach przygotowań do nowego sezonu piłkarze Wisłoka Strzyżów rozegrali w sobotę swój drugi mecz kontrolny. Po środowej wygranej  z Partyzantem Targowiska, tym razem nasz zespół doznał porażki z Błażowianką Błażowa 3-5 (2-2). Bramki dla Wisłoka strzelali Damian Nykiel, Marcin Pilut i Kamil Stachura.

11 lipca 2009, 17:30 - Strzyżów

Wisłok Strzyżów - Błażowianka Błażowa 3-5 (2-2)
Damian Nykiel 9, Marcin Pilut 14, Kamil Stachura 58 - Mirosław Makara 32, 39, 90, Tomasz Drewniak 71, Tomasz Ostafiński 81

Wisłok: Grzegorz Bober - Damian Ziobro, Bartosz Zięba, Jacek Mocek, Grzegorz Miłoś - Paweł Pałys, Damian Nykiel, Krzysztof Górecki, Mateusz Włodyka - Marcin Pilut, Kamil Stachura. Grali także: Artur Zimny, Kamil Draga, Kamil Wójcik, Paweł Stachura.
Błażowianka: Ireneusz Jamrozik - Tomasz Sapyta (46 Marek Kruczek), Tomasz Ostafiński, Marcin Sobkowicz, Michał Wybraniec, Dariusz Ślemp, Dawid Gwazdacz (46 Sławomir Wielgos), Robert Mijalny (60 Dawid Gwazdacz), Marcin Mijalny, Mirosław Makara, Tomasz Drewniak.
Sędzował: Tomasz Orłowski.
Widzów: 100.

Należy dodać że drużyna Błażowianki wystąpiła dzisiaj bez 7 podstawowych graczy. Po pierwszym gwizdku sędziego można było zauważyć niewielką przewagę drużyny gości, ale już w 9. minucie szybka kontra naszych zawodników, Damian Nykiel zdecydował się na strzał z 14 metrów i obejmujemy prowadzenie. Wisłok poszedł za ciosem i 5 minut później podwyższył wynik na 2-0. Marcin Pilut otrzymał podanie z prawej strony i z siedmiu metrów trafił bezbłędnie do siatki. Wisłok posiadając dwu bramkową zaliczkę nieco uspokoił gre, szanował piłkę. W 32. minucie goście po podaniu od Marcina Mijalnego, Mirosław Makara znalazł sie w sytuacji 'sam na sam' z naszym bramkarzem Grzegorzem Boberem i zdobył kontaktową bramkę. W 39. minucie Tomasz Ostafiński zagrał prostopadle do Mirosława Makary, a ten ponownie w pojedynku 'jeden na jeden' z bramkarzem Wisłoka zmusił go do kapitulacji i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2-2.
Wisłok stwarzał groźne sytuacje, które marnowali napastnicy. Kolejną bramką może się pochwalić nasz nowy nabytek Kamil Stachura, który w 58. minucie wykorzystał niezdecydowanie w wyjściu do piłki bramkarza Błażowianki strzałem z 16 metrów wyprowadził Wisłok na prowadzenie. Na wyrównanie zawodnicy Błażowianki nie musieli długo czekać, błędy zawodników Wisłoka w liniach defensywnych skrzętnie wykorzystali przyjezdni i po raz kolejny zawodnik Błażowianki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisłoka zdobywa bramkę. Tym razem był to doskonale znany kibicom strzyżowskiej ligi halowej - Tomasz Drewniak. W 80. minucie gospodarze mogli znów objąć prowadzenie, ale wychodzącemu na czystą pozycję naszemu zawodnikowi arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Minutę poźniej zawodnicy Błażowianki objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Marcin Mijalny z rzutu rożnego zagrał na "długi" słupek, wszyscy obrońcy Wisłoka minęli się z piłką, tę przyjął głową Tomasz Ostafiński i strzelił nie do obrony po długi rogu. Wynik spotkania został ustalony w 90. minucie. Po dośrodkowaniu Marka Kruczka, w defensywie gospodarzy zaszwankowała komunikacja (interweniujący poza polem karnym golkiper Wisłoka wybijając piłkę trafił nią w swojego obrońcę) i Mirosław Makara mógł cieszyć się ze swojego hat-tricka.