free counters

Aktualności

Przerwana zła passa z Tyczynem

• autor: tomciom15 & biker, 2012-05-27 18:25

Piłkarze Wisłoka Strzyżów przerwali passę porażek z drużyną Strugu Tyczyn. W 26. kolejce  klasy okręgowej Strzyżowianie pokonali na własnym boisku zawodników z Tyczyna 3-1 (1-1), zaś bramki dające nam zwycięstwo strzelali Paweł Pałys, Robert Klimek i Bartłomiej Adamczyk (relacja z meczu w rozwinięciu newsa)

27 maja 2012, g. 16:00 - Strzyżów
Wisłok Strzyżów - Strug Tyczyn 3-1 (1-1)
Paweł Pałys 8, Robert Klimek 60, Bartłomiej Adamczyk 90+3 - Norbert Opoń 20

Wisłok: 92. Artur Zimny - 17. Grzegorz Miłoś (46, 9. Robert Klimek), 3. Grzegorz Szołdra, 4. Krzysztof Pasek, 11. Mateusz Włodyka - 7. Szymon Grabowski (65, 14. Krystian Baran), 16. Rafał Rajzer, 5. Sławomir Śliwa, 2. Wojciech Piechowiak (89, 8. Mirosław Wilk) - 18. Paweł Pałys (80, 13. Kamil Draga), 10. Jakub Baran (90, 15. Bartłomiej Adamczyk). TRENER: Szymon Grabowski.
Strug: 1. Łukasz Sowa - 19. Maciej Nizioł, 3. Marek Buda, 5. Janusz Paśko (75, 7. Grzegorz Jurczak), 20. Maciej Mucha (70, 13. Piotr Jaworski), 9. Bartosz Zawadzki, 10. Grzegorz Bryk, 18. Norbert Opoń, 17. Tomisław Mucha, 15. Mateusz Porada (67, 11. Artur Kucharzyk; 90, 6. Adam Ciupak). TRENER: Wiesław Ślączka.
Sędziowali: Paweł Małodziński oraz Marcin Konefał i Tadeusz Nowak (KS Mielec).
Żółte kartki: Grzegorz Szołdra (40) - Marek Buda (80).
Widzów: 300.

Już w 2. minucie miała miejsce pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. Wówczas to rozpędzony Rafał Razjzer (zagrał wyjątkowo w środku pomocy) minął w polu karnym bramkarza gości i zdaniem wielu obserwatorów był wówczas faulowany przez golkipera, który przy tym całym zajściu uległ kontuzji barku, jednak arbiter zdecydował się odgwizdać faul na bramkarzu. Jednak już sześć minut później miejscowy cieszyli się z prowadzenia. Akcję zapoczątkował Sławomir Śliwa, który przechwycił bezpańską piłkę na własnej połowie, zagrał ją do Rajzera, a ten przerzucił na prawe skrzydło do Pawła Pałysa. Grający w tym meczu w linii ataku Pałys po przyjęciu jej wszedł odważnie w pole karne, zaś piłka po jego precyzyjnym strzale znalazła drogę do siatki gości. Po niespełna kwadransie nastąpiło wyrównanie wyniku. Mateusz Porada przyjął piłkę na 30 metrze od bramki Artura Zimnego i wypatrzył w polu karnym Norberta Oponia, który po przyjęciu piłki silnym strzałem nie dał szans naszemu bramkarzowi na skuteczną interwencję.
W drugą połowe lepiej weszli miejscowi, a pierwszy sygnał do ataku dał w 50. minucie Wojciech Piechowiak, który po zespołowej akcji popisał się soczystym uderzeniem z 25 metrów. Dziesięć minut później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Śliwa po przejęciu piłki na połowie przeciwnika i przebiegnięciu kilku metrów wrzucił ją miękko w pole karne do wbiegającego Roberta Klimka, zaś popularny "Limal" uderzeniem z woleja umieścił ją w siatce. Siedem minut przed końcem ponownie w opałach był bramkarz gości, gdy po dograniu Jakuba Barana głową uderzał piłkę Klimek, jednak tym razem golkipera przyjezdnych wyręczyli obrońcy.
W nerwowej końcówce goście zaatakowali wszystkimi siłami, nadziali się na kontrę. Piłkę na własnej połowie przechwycił Klimek i dokładnym podaniem obsłużył Bartłomieja Adamczyka, który wykorzystując kiks obrońcy przebiegł z piłką prawie pół boiska i precyzyjnym, mocnym strzałem przypieczętował zwycięstwo Wisłoka.