free counters

Aktualności

Cenne trzy punkty na trudnym terenie

• autor: biker, 2012-05-19 18:20

W zakończonym przed chwilą spotkaniu wyjazdowym Wisłok Strzyżów pokonał Łańcucki Klub Sportowy 2-1 (0-0). Autorami bramek dla Wisłoka byli Wojciech Piechowiak i Rafał Rajzer, zaś honorowe trafienie dla miejscowych uzyskał Mateusz Petryk. (relacja z meczu w rozwinięciu newsa)

19 maja 2012, 16:30 - Łańcut
ŁKS Łańcut - Wisłok Strzyżów 1-2 (0-0)
Mateusz Petryk 66 - Wojciech Piechowiak 57, Rafał Rajzer 63

ŁKS: 69. Witold Ślączka - 17. Mychajło Muzyka, 14. Marjan Iwanowśkyj, 5. Jerzy Słysz, 15. Marcin Laska, 13. Dawid Frączek, 16. Piotr Marynowski, 7. Ostap Laluk (74, 4. Dawid Gwazdacz), 10. Mateusz Walkowicz, 11. Mateusz Petryk, 9. Dobiesław Nowak (46, 8. Seweryn Stafiej). TRENER: Mateusz Karnas.
Wisłok: 1. Artur Zimny - 3. Grzegorz Szołdra, 16. Rafał Rajzer, 4. Krzysztof Pasek, 17. Grzegorz Miłoś - 7. Szymon Grabowski (70, 9. Robert Klimek), 6. Adrian Żabiński, 5. Sławomir Śliwa (90, 8. Mirosław Wilk), 2. Wojciech Piechowiak - 10. Jakub Baran (85, 15. Bartłomiej Adamczyk), 18. Paweł Pałys (80, 13. Kamil Draga). TRENER: Szymon Grabowski.
Sędziowali: Paweł Walęga oraz Jakub Pych i Jacek Chmiel (KS Dębica).
Żółta kartka: Jakub Baran.
Widzów: 200.

W 2. minucie gospodarze przeprowadziil jedyną, godną wspomnienia w pierwszej połowie akcję meczu. Wówczas to piłkę na linii środkowej przejął Mateusz Walkowicz i wykorzystując nieudaną pułapkę offsajdową, znalazł się w sytuacji 'sam na sam' z Arturem Zimnym, jednak nie znalazł sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie mógł wyprowadzić gości Jakub Baran, lecz po precyzyjnym dograniu przez Pawła Pałysa z rzutu rożnego, z lewej strony nie zdecydował się na strzał głową, lecz nogą i futbolówka nie znalazła drogi do bramki Ślączki.
Wszystkie bramki w tym meczu padły po przerwie, w przeciągu niecałych dziesięciu minut. Na prowadzenie wyprowadził przyjezdnych Wojciech Piechowiak w 57. minucie, kiedy do sprytnym zwodem zwiódł golkipera gospodarzy. Ten spodziewał się dogrania piłki wzdłuż bramki do Szymona Grabowskiego, a tymczasem pomocnik Wisłoka klasyczną 'podcinką' umieścił piłkę w bramce przy bliższym słupku. Sześć minut później było już 2-0 dla Wisłoka. Po rozegraniu rzutu rożnego i wybiciu piłki przez łańcuckich obrońców trafiła ona na lewe skrzydło do Piechowiaka, który bez namysłu wrzucił ją z powrotem w pole karne. Stojący tam J. Baran zgrał ją dokładnie do Rafała Rajzera, który nie miał już problemów z umieszczeniem jej w bramce. Euforia po strzelonej bramce trwała  równo trzy minuty. Wówczas to rozluźnieni prowadzeniem strzyżowianie pozwolili na przeprowadzenie skutecznej akcji graczom ŁKS-u. Rajzer zbyt późno próbował zapobiec dośrodkowaniu z lewej strony i trafiło ono na 7 metr do niepilnowanego Mateusza Petryka, który zdobył dla swojej drużyny kontaktową bramkę. W nerwowej końcówce goście momentami bronili się całą drużyną we własnym polu karnym, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.