free counters

Aktualności

Historia spotkań z CCC Dąbrówki

• autor: yo-men, 2011-08-31 10:04

W rozwinięciu newsa przedstawiamy historię spotkań z naszym dzisiejszym ligowym przeciwnikiem, drużyną CCC Dąbrówki.

sezon 2006/07

28 października 2006, 14:00 - Strzyżów (13. kolejka klasy okręgowej)
Wisłok Strzyżów - CCC Dąbrówki 2-2 (2-1)
0-1 Filuś (6), 1-1 Nykiel (16), 2-1 Kępa (30), 2-2 Górka (66)

Strzyżów: Grzegorz Bober - Damian Ziobro, Mariusz Strzępek, Paweł Libucha, Wojciech Piechowiak - Mariusz Kępa, Krzysztof Górecki, Damian Nykiel, Marcin Paszek (67. Marcin Soja) - Robert Klimek (70. Ryszard Kozioł), Kornel Maźnicki.
Dąbrówki: Baran - Świder, Bugaj, Janota, Dąbek - Kotwica, Rzeszótko, Gwizdak (55. Górka), Filuś - A. Babka (79. M. Babka), Paszkowski.
Sędziował: Rafał Kotowicz (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Strzępek, Maźnicki - Janota, Bugaj, Filuś, Paszkowski.
Widzów: 150.

W pojedynku beniaminków padł remis. W przedmeczowych przewidywaniach zdecydowanie więcej szans dawano przyjezdnym, którzy w rundzie jesiennej spisuja sie wręcz rewelacyjnie. Trzeba jednak zaznaczyc, że w ostatnim okresie Wisłok zdecydowanie poprawił swoją grę, zwlaszcza w defensywie.
Mecz rozpoczął sie zgodnie z planem, bowiem w 6. minucie Filuś po błędzie Libuchy strzelając na raty pokonał Bobera. W rewanżu, w 16. minucie, Damian Nykiel ograł obronę gosci i doprowadził do wyrównania. Nie minął kwadrans, a miejscowi juz prowadzili - tym razem Kępa w zamieszaniu podbramkowym zaskoczył Mirosława Barana. Po zmianie stron przyjezdni przycisnęli, swojej szansy szukając w szybkich akcjach skrzydłami. W końcu w 66. minucie dopięli swego. Grający trener zespołu Piotr Górka popisał sie efektownym strzałem z 16 metrów.
Ostatnie minuty upłyneły pod znakiem obustronnych atakow. Brakowało jednak wykończenia i szczęścia, które jest nieodzownym elementem futbolu.

Gracz meczu: Damian Nykiel (Wisłok)
źródło informacji: Dziennik Polski

---

7 czerwca 2007, 14:00 - Dąbrówki (28. kolejka klasy okręgowej)
CCC Dąbrówki - Wisłok Strzyżów 4-0 (2-0)
1-0 Górka (20), 2-0 A. Babka (23), 3-0 Paszkowski (73), 4-0 M. Babka (75)

Dąbrówki: Kula - Świąder, Możdżeń, Bugaj (78. Gwizdak), Karol Kotwica, A. Babka (68. M. Babka), Górka (74. Sobuś), Janota, Dąbek, Filuś, Paszkowski (81. Kamil Kotwica).
Wisłok: Michał Pilut - Damian Ziobro, Marcin Brud, Paweł Libucha, Mateusz Włodyka - Mariusz Kępa, Wojciech Piechowiak, Damian Nykiel (75. Sławomir Fiema), Marcin Soja (46. Dariusz Skwierz) - Jacek Grabski, Jakub Fortuna (65. Marcin Paszek).
Sędziował: Waldemar Jaroch (Przemyśl).
Żółte kartki: Dąbek - Libucha.

Typowy mecz do jednej bramki. Przyjezdni rzadko decydowali sie na kontrataki, z reguły ich akcje rozbijane były przed polem karnym gospodarzy.
Już w pierwszych minutach tego spotkania ostro do roboty zabrali sie miejscowi. Dwukrotnie szczęścia szukał Bugaj, raz zaskoczyć golkipera Wisłoka próbował A. Babka, ale goście jakoś wytrzymali do 20 minuty. Dopiero wówczas grający trener CCC Piotr Gorka umieścił piłke w siatce rywala. Za moment rezultat podwyższył A. Babka i stalo się jasne, że karty w bedą rozdawac miejscowi.
Potwierdziło się to po zmianie stron, kiedy to dwukrotnie dal o sobie znać Paszkowski. Najpierw w 70. minucie wpisał sie na listę strzelców, popisujac sie precyzyjnym strzałem z 12 metrow, zaś 5 minut poźniej zaliczył asystę. Mirosław Babka własnie po jego podaniu, z narożnika pola karnego z 15 metrow uderzył nie do obrony w "okienko".

-=-=-=-=-=-=-=-=-

sezon 2009/10

4 października 2009, 16:00 - Dąbrówki (11. kolejka klasy okręgowej)
CCC Dąbrówki - Wisłok Strzyżów 0-0

CCC: Mirosław Baran - Tomasz Dec, Jarosław Lasota, Leszek Latuszek (60 Witold Wybraniec), Marcin Gwizdak - Michał Styka, Paweł Dąbek, Kamil Żyła, Piotr Lech - Łukasz Wróbel, Arkadiusz Babka (66 Mirosław Babka, 86 Kamil Kotwica).
Wisłok: Grzegorz Bober - Dariusz Skwierz (57 Bartosz Zięba), Piotr Czerkowicz, Grzegorz Miłoś, Damian Ziobro - Paweł Pałys (82 Jakub Fortuna), Marcin Pilut, Kacper Lipka (69 Krzysztof Górecki), Mateusz Włodyka (63 Kamil Stachura) - Krzysztof Kruczek, Bartłomiej Adamczyk.
Sędziował: Mateusz Warzocha (KS Rzeszów).
Żółte kartki: Mirosław Babka - Dariusz Skwierz, Piotr Czerkowicz.
Czerwona kartka: Mateusz Włodyka (64. minuta, Wisłok, niesportowe zachowanie).
Widzów: 200.

W 25. minucie Arkadiusz Babka (CCC Dąbrówki) nie wykorzystał rzutu karnego.

Co prawda przed meczem trenerzy Wisłoka 'w ciemno' brali rezultat nierozstrzygnięty w tym spotkaniu, lecz po ostatnim gwizdku prowadzącego te zawody Mateusza Warzochy pozostał mały niedosyt. Przez 90 minut to piłkarze Dąbrówek decydowali o rozwoju wydarzeń boiskowych, lecz w końcówce spotkania tylko znakomitej postawie w ich bramce Mirosława Barana (obronił strzały  Marcina Piluta i Grzegorza Miłosia), zawdzięczają to, że nie zostali skarceni za niewykorzystane w trakcie meczu sytuacje na zdobycie bramki.
W ataku drużyny gospodarzy wystąpił Łukasz Wróbel, którego kibice (jak również bramkarz) Wisłoka pamiętają jeszcze z występów w okręgówce w sezonie 2006/07. Napastnik ten reprezentował wówczas barwy Korony Rzeszów, zaś w wygranym przez nich (7-0) meczu z Wisłokiem, zaaplikował naszej drużynie, aż cztery bramki.
W ataku wspomagał go w dzisiejszym meczu kapitan Dąbrówek Arkadiusz Babka, który o tym spotkaniu będzie chciał z pewnością jak najszybciej zapomnieć (m.in. niecelny strzał głową z odległości 6 metrów, a przede wszystkim 'przestrzelony' w 25. minucie rzut karny, podyktowany za faul Włodyki na Wróblu). Gospodarze, grający w pierwszej połowie 'z wiatrem' szukali swoich szans również w strzałach z dystansu, lecz nie stanowiły one problemu dla interweniującego z dużym wyczuciem bramkarza Wisłoka. Największe zagrożenie pod bramką gospodarzy miało miejsce w 30. minucie gdy obrońca miejscowych próbował odegrać piłkę głową do swojego bramkarza i o mały włos nie zakończyło się to trafieniem do własnej siatki.
Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, braku komunikacji w obronie Dąbrówek o mały włos nie wykorzystał Bartek Adamczyk, jednak niebezpieczeństwo odważnym wyjściem z bramki w porę zażegnał bramkarz miejscowych.
W 64. minucie Mateusz Włodyka, który opuścił już boisko zmieniony przez Kamila Stachurę zupełnie niepotrzebnie ostro skrytykował asystenta (za błędną jego zdaniem decyzję) i prowadzący te zawody arbiter pokazał mu (niestety jak najbardziej słuszną) czerwoną kartkę.
W miarę upływającego czasu ataki gospodarzy stawały się coraz bardziej chaotyczne, zaś oddawane przez nich strzały w coraz większej odległości mijały bramkę Grzegorza Bobera. Najgroźniejszą sytuację mieli oni w 80. minucie, gdy po wymianie kilku podań w prawej strony i mocnej centrze w pole karne, wprowadzony w drugiej części gry, napastnik gospodarzy Mirosław Babka tylko lekko trącił głową dogrywaną piłkę.
W końcówce spotkania Wisłok mógł skarcić gospodarzy za ich brak skuteczności w tym spotkaniu. Kilkakrotnie groźnie było pod bramką Barana po rzutach rożnych. Jednak golkiper Dąbrówek w znakomitym stylu obronił strzały oddawane głową przez Marcina Piluta (w 85. minucie) oraz Grzegorza Miłosia (w trzeciej minucie doliczonego czasu gry).

---

30 maja 2010, 17:00 - Strzyżów (26. kolejka klasy okręgowej)
Wisłok Strzyżów - CCC Dąbrówki 2-1 (0-1)
Marcin Pilut 80, Damian Nykiel 82 - Arkadiusz Babka 22

brak informacji o składach drużyn

Wisłok Strzyżów pokonał w meczu 26. kolejki CCC Dąbrówki 2-1 (0-1). Bramki dla Wisłoka zdobyli - Marcin Pilut (głową, po dośrodkowaniu Arkadiusza Plezi) oraz Damian Nykiel (uderzenie z dystansu).