free counters

Aktualności

Horror z happy endem...

• autor: biker, 2011-08-21 20:19

W pierwszym meczu nowego sezonu Wisłok pokonał przed własną publicznością, po zaciętym spotkaniu Górnovię Górno 3-2 (2-0). Bramki dla naszego zespołu zdobywali Robert Klimek (dwie) oraz grający trener Szymon Grabowski. (składy i krótka relacja z meczu w rozwinięciu newsa)

21 sierpnia 2011, 17:00 - Strzyżów
Wisłok Strzyżów - Górnovia Górno 3-2 (2-0)
Robert Klimek 9, 77, Szymon Grabowski 17 - Piotr Niemiec 67, 82

Wisłok: 1. Artur Zimny - 3. Grzegorz Szołdra (73, 2. Mirosław Wilk), 14. Damian Nykiel, 4. Krzysztof Pasek, 13. Kamil Draga - 11. Wojciech Piechowiak (75, 8. Łukasz Gorczyca), 5. Sławomir Śliwa, 7. Szymon Grabowski (89, 17. Grzegrz Miłoś), 18. Paweł Pałys (68, 6. Jakub Krok) - 9. Robert Klimek (79, 15. Bartłomiej Adamczyk), 10. Jakub Baran. TRENER: Szymon Grabowski.
Górnovia: 21. Tomasz Zabłocki - 9. Grzegorz Woźniak, 2. Grzegorz Kawalec, 5. Tomasz Szarowski, 4. Paweł Dresiak (60, 3. Marcin Serwatka), 7. Piotr Skiba, 19. Artur Lebioda, 6. Marcin Gorzelany, 8. Radosław Świątoniowski, 14. Mariusz Plizga, 15. Piotr Niemiec. TRENER: Artur Lebioda.
Sędziowali: Rafał Greń oraz Piotr Cyrek i Tomasz Pyziak (KS Rzeszów).
Żółta kartka: Sławomir Śliwa (72).
Widzów: 200.

Wymarzona inauguracja rozgrywek podopiecznych Szymona Grabowskiego, którzy trochę nieoczekiwanie, lecz jak najbardziej zasłużenie pokonali wicemistrza okręgówki z poprzedniego sezonu Górnovię Górno. Piłkarze gości być może sprawniej operowali piłką w 'środku pola' i przez dłuższy czas potrafili się przy niej utrzymywać, ale w piłce nożnej punktów nie przyznaje się drużynie, która sprawi lepsze "wrażenie artystyczne", lecz tej, która w ciągu dziewięćdziesięciu minut trwania meczu zdobędzie więcej bramek niż przeciwnik.
W 9. minucie na uderzenie z 16 metra zdecydował się powracający z wypożyczenia do Stali Rzeszów, wychowanek Wisłoka Sławomir Śliwa. Piłki po jego strzale nie zdołał opanować bramkarz Górnovii Tomasz Zabłocki, zaś tam gdzie trzeba znalazł się niezawodny Robert Klimek i skierował futbolówkę do siatki. Kibice gospodarzy nie zdążyli jeszcze ochłonąć po objęciu dość zaskakującego prowadzenia przez swoich pupili, a niecałe 10 minut później po raz drugi mieli powody do radości. Grającemu trenerowi Wisłoka obrońcy przyjezdnych pozostawili zbyt dużo swobody w polu karnym, a ten po wymanewrowaniu kryjącego go obrońcy, technicznym, precyzyjnym strzałem w dalszy róg bramki podwyższył prowadzenie. Nie były to ostatnie sytuacje bramkowe Wisłoka w tej części meczu. Po lewej stronie boiska doskonale radził sobie Paweł Pałys. W 25. minucie po jego dograniu strzał głową Śliwy minimalnie minął lewy słupek bramki gości, zaś pięć minut później kąśliwe uderzenie Klimka doskonale obronił golkiper z Górna. Najlepszą sytuację na podwyższenie wyniku zmarnował jednak Jakub Baran, który po dalekim wykopie piłki z własnego pola karnego przez Artura Zimnego, znalazł się w sytuacji sam na sam z Zabłockim.
Po zmianie stron, przyjezdni zmuszeni do odrabiania dwubramkowej straty zaczęli odważniej zapędzać się pod bramkę Zimnego, zaś Wisłok ograniczył się do przeszkadzania im w grze i wyprowadzania groźnych kontrataków. Przynosiło to skutek aż do 67. minuty. Wtedy właśnie Grzegorz Szołdra stracił piłkę w okolicach własnej linii końcowej boiska na rzecz naciskającego go napastnika, który szybko wrzucił ją w pole karne, zaś nadbiegający Piotr Niemiec strzałem głową zdobył kontaktową bramkę dla gości. Od czego jednak ekipa Wisłoka ma Roberta Klimka. W 77. minucie zakotłowało się w polu karnym Górnovii i na strzał z okolic 15 metra zdecydował się ponownie Sławek Śliwa. Tomasz Zabłocki co prawda zdołał zablokować jego strzał jednak do futbolówki, która znalazła się przed jego bramką najszybciej dobiegł popularny 'Limal' zdobywając swoją drugą bramkę. Wydawało się, iż już jest "po meczu", lecz przyjezdni nie zamierzali składać broni i już pięć minut później zdobyli kolejną bramkę. Ponownie Piotr Niemiec, tym razem wykorzystując zamieszanie w polu karnym, strzełem z najbliższej odległości znalazł sposób na pokonanie Zimnego.
Po zdobyciu kontaktowej bramki gracze Górnovii postawili wszystko na jedną kartę, piłkarze Wisłoka w dalszym ciągu jednak groźnie kontraatakowali. Swoje sytuacje mieli wprowadzeni w końcówce meczu Bartłomiej Adamczyk i Łukasz Gorczyca, jednak dwukrotnie górą był bramkarz gości i wynik spotkania, aż do ostatniego gwizdka prowadzącego te zawody Rafała Grenia nie uległ już zmianie.
Warto podkreślić, iż w zupełnie eksperymentalnym zestawieniu wystąpiła formacja defensywna Wisłoka. Nieobecnych Rafała Rajzera (kontuzja) i Damiana Cyrana (sprawy zawodowe) zastąpili skutecznie doświadczony Damian Nykiel i młody Krzysztof Pasek.